Založit novou webovou stránku nebo e-shopChci nový web

MAGIC MORAVIA - Shih-tzu kennel FCI

O NÁS / about us

_____________ KNIHA NÁVŠTĚV  /  GUESTBOOK

Tomáš a Žaneta Žiškovi

Kirilovova 121,Paskov

telefon: 777- 082 702
NAVRCHOLU.cz_____________________ _____________________

 

 

                                                                     

                                                                                     Mezinárodně chráněná chovatelská stanice    

                                                                                   Prezentace         

                Chovu psů se věnujeme od roku 1992.Dlouhou dobu jsme chovali jorkšírské teriéry,ale já téměř 9 let pokukovala na výstavách a v časopisech právě po šicinkách.Připadaly mi na pohled jako pohádkové bytosti,jako plyšoví medvídci na hraní.Pořídit si tohle nádherné plemeno se stalo mým snem.

          V létě 2005 se můj sen konečně splnil a já si jela pro svou první zlatobílou fenečku Shih-tzu Eriku Číman Mon -Lang (Nelinku) do Jindřichova Hradce.Brzy jsme zjistili,že shih-tzu nejen tak kouzelně vypadá,ale taky tak úžasná je.Je  to klidné a pohodové plemeno a na rozdíl od jorkšíra i tiché.Shih-tzu totiž bezdůvodně neštěká.Je to do slova a do písmene antidepresívní plemeno.Po tomto zjištění jsme se rozhodli,že u jedné šicinky nezůstaneme a naše chlupatá smečka se začala rozrůstat.

              Z prvního vrhu jsme si doma nechali hned dvě štěňátka , krásnou holčičku Sabinku (Asabelle Magic Moravia) a statného kluka Bertíka (Alberto Magic Moravia).

          Nepatříme k těm,co se honí po výstavách za výstavními tituly a nepotřebujeme mít za každou cenu doma šampiony.Z tohoto důvodu ani nové majitele do výstav nenutíme. Prvořadý je pro nás šťastný život našich mazlíčků. Spousta výstavních jedinců tráví většinu svého života v kleci, v natáčkách,jen aby si náhodou nepoškodili nějaký ten chloupek. A to podle nás prostě šťastný život není. Občas na výstavu vyrazíme,ale nijak zvlášť to neprožíváme. Nehledě na to,že titul šampion, mnohdy nezaručuje kvalitu daného jedince (názor rozhodčího je subjektivní). Často se totiž stává,že vás v kruhu porazí horší zvíře, které má dokonce viditelné vady a vy s tím nic neuděláte.A právě tohle spoustu lidí od vystavování odradí. Nejsme z těch,kteří si na výstavách potřebují posílit svoje ego, my se umíme realizovat jinak. Výstavy bereme pouze jako druh zábavy.

           Závěrem chci jen dodat,že jsem hrozně ráda,že šicinky máme.Těžko bych asi našla klidnější a přítulnější plemeno.Všichni chlupáčci žijí společně s námi,nezavíráme je do klecí ani jinam.Prostě jsou řádnými členy naší rodiny ( jak vždy s oblibou říkám: "my bydlíme se psy ). Proto nám bude velmi záležet na výběru nových majitelů našich štěňátek,aby se dostala do těch nejlepších rukou.Z čehož také vyplývá,že nový majitel bude nadmíru spokojen,jelikož si domů odveze vymazleného a plně socializovaného tvorečka.

      Každé štěňátko obdrží na cestu hodnotnou výbavičku a celoživotní slevu na nákupy u nás.

     

                 

                                                                            

                                                                                                                                                                                                                                   

                          

                                                                                                       

 

TOPlist